Konferencja

13 listopad 2019

Zapraszamy na konferencję dla młodzieży, środa 20 listopada, Wydział Teologiczny.

Plakat - załącznik

OTK - zmiana terminu

7 listopad 2019

W imieniu organizatorów XXX OTK Przemyśl 2020 informujemy, że uległ zmianie termin etapu szkolnego Olimpiady. Etap szkolny odbędzie się w dniu 4 grudnia 2019 r. o godz. 11.00.

Konspekty katechez

6 listopad 2019

Zapraszamy do korzystania z konspektów katechez na Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym

4 listopad 2019

Zgodnie z informacją przekazaną podczas spotkań rejonowych oraz w biuletynie katechetycznym "Siewca" ks. prof. Piotr Roszak wraz z zespołem przeprowadza ogólnopolską ankietę nt. sytuacji katechetów oraz umiejscowienia lekcji religii w systemie szkolnym.

Pozyskane w ten sposób dane pozwolą na dostrzeżenie niebezpiecznych sytuacji w szkole, które mogą ograniczać skuteczność prowadzonej katechizacji i dostarczą materiału dot. katechetów, ich sytuacji we współczesnej szkole, relacji między katechetami a różnymi grupami składającymi się na szkołę (dyrekcja, nauczyciele, rodzice uczniów, uczniowie).
link do ankiety https://ankiety.umk.pl/124568/lang-pl

Ponadto ks. prof. Mirosław Gogolik przeprowadza ankietę w celu poznania wartości podręczników, a w szczególności ustalenie stopnia i zakresu spełnienia założeń edukacyjnych; udzielenie odpowiedzi na pytanie: w jakim stopniu podręczniki te przyczyniają się do zrealizowania programu kształcenia katechetycznego w praktyce szkolnej i zakładanych osiągnięć edukacyjnych. Efektem planowanych badań będzie opracowanie sugestii dotyczących doskonalenia podręczników do nauczania religii.
link do ankiety https://www.survio.com/survey/d/B8Q9J1S6O6D1I8H9N

Prosimy o wypełnienie

Msze Święte za zmarłych

30 październik 2019

Diecezjalny duszpasterz nauczycieli, ks. Mariusz Wojnowski, zaprasza na Msze Święte w intencji zmarłych nauczycieli, pracowników oświaty i uczniów, które zostaną odprawione:

• poniedziałek, 4 listopada o godz. 18.00, Bursa Caritas w Grudziądzu (ul. Chełmińska 91)
  • wtorek, 5 listopada o godz. 18.00 w kaplicy Seminarium Duchownego (pl. ks. Frelichowskiego 1).

Konferencja Katechetów Specjalnych

30 październik 2019

Katechetów uczących w szkołach specjalnych oraz wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału w VI Ogólnopolskiej Konferencji Katechezy Specjalnej „Nie przeszkadzajcie im przychodzić do mnie” organizowanej przez Wydział Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży Kurii Metropolitalnej Warszawskiej.

Konferencja odbędzie się w dniach 22-24 listopada 2019 roku w Domu Rekolekcyjno – formacyjnym przy ul. Dewajtis 3 w Warszawie. Zgłoszenia na konferencję przyjmuje ks. Marcin Klotz – rejonowy wizytator nauczania religii w Archidiecezji Warszawskiej. (tel: 666 656 484, mail: xmarcinklotz@mkw.pl).

Zgłoszenia udziału w konferencji są przyjmowane do 11 listopada.

- załącznik - szczegóły

Film Nieplanowane

24 październik 2019

Rafael Film zajmuje się dystrybucją filmów oraz produkcją i wsparciem medialnym filmów chrześcijańskich. Od 1 listopada wchodzi do kin film "Nieplanowane". Opowiada on historię Abby Johnson, jednej z najmłodszych dyrektorek kliniki aborcyjnej Planned Parenthood w USA. Po dziesięciu latach pracy, w wyniku braków personelu medycznego, została ona poproszona o pomoc i asystowanie przy aborcji. To wydarzenie sprawiło, że diametralnie zmieniła poglądy na tę kwestię.

W dystrybucji filmu "Nieplanowane" szczególnie istotne jest to, aby właśnie w pierwszym tygodniu od premiery pojawić się w kinach. Pomoże to w dalszej dystrybucji w kinach, co jest kluczowe dla wykorzystania potencjału filmu.

Ten film zmienia świadomość ludzi, a szczególnie młodego pokolenia.

zajrzyj tutaj http://www.rafaelfilm.pl/nieplanowane/

zwiastun:

Miesiąc misyjny

20 październik 2019

Publikujemy materiału udostępnione przez Papieskie Dzieła Misyjne Dzieci mogące posłużyć na katechezie

Oficjalny spot Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego

Historia PDM

Duchowa adopcja misjonarzy

Dzieci komunijne dla misji

III Forum Wychowawców

11 październik 2019

Na Wydziale Teologicznym 11 października odbyła się 3 edycja Forum Wychowawców.

Konferencje na temat "Ja i ty - spotkanie wartości. Porozmawiajmy o poczuciu wartości i naszych relacjach" wygłosili Krzysztof Pilarz oraz Arkadiusz Wnykowski. Dwugłos na temat teorii i praktyki sprowokował słuchaczy do żywej dyskusji, m.in. na temat korzystania z mediów elektronicznych przez młodzież, stawiania granic, a także pracy nad sobą, a w konsekwencji bycia dla wychowanka autorytetem.

Październik 2019 - Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny

7 październik 2019

W Światowy Dzień Misyjny 2017 r. papież Franciszek skierował list na ręce prefekta Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów, kard. Fernando Filoniego, w którym ogłosił październik 2019 roku Nadzwyczajnym Miesiącem Misyjnym.

Okazją do tego jest setna rocznica opublikowania przez Benedykta XV Listu apostolskiego "Maximum illud". Dokumentem tym pragnął rozbudzić w całym Kościele świadomość obowiązku misyjnego.

Więcej informacji - zajrzyj tutaj