Papież: katecheta jest towarzyszem i pedagogiem

2 grudzień 2021

W intencji na grudzień przedstawionej przez Światową Sieć Modlitwy Papieża, Franciszek poleca szczególnie pamięci przed Bogiem katechetów. W maju tego roku Ojciec Święty ustanowił świecką posługę katechetyczną. Włączenie laikatu oraz współpraca z nim w dziele przekazywania wiary poprzez katechezę, wypływa z istoty powołania świeckich, otrzymanego na mocy Chrztu świętego oraz innych sakramentów pogłębiających więź ze wspólnotą uczniów Chrystusa.

podstrona Vatican News

Dni skupienia

29 listopad 2021

Zgodnie z zapowiedzią przedstawioną w sierpniu podczas Rejonowych Dni Skupienia przedtsawiamy plan adwentowych dni skupienia prowadzonych przez Wydział Katechetycznych.

plan

Diecezjalny Konkurs Biblijny

25 listopad 2021

Organizatorzy Diecezjalnego Konkursu Biblijnego pragną poinformować, że etap rejonowy odbędzie się 18 lutego 2022 roku. Testy uczniowie będą rozwiązywali w swoich szkolach.

Kurs Emaus

15 listopad 2021

Zapraszamy do wzięcia udziału w Kursie Emaus.

Miejsce: Hartowiec

Termin: 3 - 5 grudnia

Synod w Diecezji Toruńskiej

6 październik 2021

Papież Franciszek zwołał Synod Biskupów poświęcony tematowi: „Ku
Kościołowi synodalnemu: komunia, uczestnictwo i misja”.

Zapraszamy do uczestnictwa i do
przekazywania informacji o Synodzie.

W załącznikach list Księdza Biskupa oraz szczegółowe informacje dotyczące przebiegu Synodu w naszej diecezji.

list biskupa

tekst informacyjny

modlitwa za synod

przewodnik po drodze synodalnej

Diecezjalny Konkurs Biblijny 2021/2022

13 wrzesień 2021

Publikujemy regulamin i załączniki do Diecezjalnego Konkursu Biblijnego 2021/2022.
Zgłoszenia szkół przyjmjemy do 24 września. Warto przeczytać regulamin, są małe zmiany.

Więcej informacji na stronie http://katechizacja.diecezja-torun.pl/konkursy

Przypomnienie

3 wrzesień 2021

Przypominam, że zgodnie z prawem diecezjalnym ("Instrukcja o przygotowaniu do Pierwszej Komunii Świętej", "Instrukcja o przygotowaniu do bierzmowania") dzieci i młodzież przygotowują się i przystępuje do sakramentów świętych w parafii zamieszkania rodziców. W wyjątkowych sytuacjach można odstąpić od tej zasady.

Procedura jest jednak taka, że katecheta powinien powiedzieć rodzicom dziecka, aby zgłosili się do proboszcza swojej parafii zamieszkania i porozmawiali z nim. Dla wielu tych rodzin to jest jedna z niewielu szans spotkania z parafią i duszasterzami.

Proszę zatem o rozptropność w tej kwestii i wyjaśnianie rodzicom dzieci, że parafia jest podstawową wspólnotą.

ks. Mariusz Wojnowski

Film "Moc Prymasa Tysiąclecia"

2 wrzesień 2021

W kontekście zbliżającej się beatyfikacji Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego zachęcamy do zapoznania się z propozycją filmową "Moc Prymasa Tysiąclecia".
Może to posłużyć jako narzędzie katechizacji.

materiały:
recenzja
dostęp
dopełnienie
zajawka

link do filmu

Film "Fatima"

2 wrzesień 2021

Poruszający, opowiadający film fabularny o objawieniach w Fatimie.

Hollywoodzcy twórcy pracujący przy najlepszych filmach na świecie, duży budżet produkcyjny, piękny utwór wykonywany przez Andrea Bocellego i przede wszystkim: wiernie przedstawiona historia.

link

Sprawozdanie katechetyczne

2 wrzesień 2021

Katechetów, którzy nie dostarczyli sprawozdania katechetycznego na rok 2021/2022 podczas spotkań rejonowych proszę o wypełnienie i przesłanie go pocztą do wydziału.

formularz