Aktualnosci

Ankieta dla uczniów

7 maj 2021

Wydział Teologiczny UMK zwrócił się z prośbą o przekazanie nauczycielom szkół ponadpodstawowych informacji o ankiecie dotyczącej postrzegania przez uczniów relacji nauka a religia.

Badanie to ma na celu lepsze zrozumienie, w jaki sposób nastolatkowie i młodzi ludzie myślą o nauce i wierze religijnej, zrozumienie zależności między obydwoma wymiarami wiedzy i doświadczenia, a także poziomów zaufania, które inspirują obie propozycje.

Dlatego zachęcam do przesłania poniższego linku z prośbą o wypełnienie.
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSc9pwCTPFwsA2cf_kom28VBnfmIv0fCXno0GNb1IxzMz4R-8Q/viewform?gxids=7628&fbclid=IwAR2fjC4pj-yYyaz61hL38dJLR6OXBK2Xwh5uOLQE0dEHXC-5m64MVGTVqS0

Skierowania do szkół

7 maj 2021

Drodzy Katecheci, zobaczcie, czy Wasze misje są aktualne. Jeśli nie, to poproście swojego księdza proboszcza, aby, jeśli już wiadomo kto będzie uczył, wysłał prośbę do kurii o wystawienie skierowania na przyszły rok szkolny. Im szybciej, tym lepiej.

Formularze są dostępne na stronie http://katechizacja.diecezja-torun.pl/formularze-proboszcz

W te wakacje prace Wydziału Katechetycznego mogą być spowolnione. 

AKTYWNA MAJÓWKA Z N-ADVENTURES

4 maj 2021

8 MAJA (sobota) warsztaty z Emisji głosu, nazwane przez uczestników: Warsztatami śmiechu :) (ostatnie spotkanie w tej cenie)
Nauczyciele mogą zwrócić się do Dyrektorów o dofinansowanie w ramach doskonalenia zawodowego http://n-adventures.pl/emisjaglosu.html 

15 MAJA (sobota wieczór) spotkanie "Z Biblią o winie". Biblia, wino, zdrowe serce.... wykłady i degustacja http://n-adventures.pl/bibliaiwino.html 

29-30 MAJA (weekend) warsztaty z Ikonopisania. Zapisy na listę rezerwową http://n-adventures.pl/ikonopisanie.html 

Zapisy i kontakt:
Agnieszka Mazur, 513 192 770
Izabela Zalech, 663 534 462
biuro@n-adventures.pl

Diecezjalny Konkurs Biblijny 2020/2021

28 kwiecień 2021

Komisja Główna Diecezjalnego Konkursu Biblijnego "Czytam Pismo Święte" ustaliła, że termin etapu rejonowego odbędzie się 6 maja 2021 roku (czwartek) o godz. 12.00. Etap rejonowy odbędzie się w szkole ucznia. Jeśli nie będzie możliwe przeprowadzenie konkursu o wskazanej godzinie, to po poinformowaniu Wydziału Katechetycznego, można przeprowadzić o późniejszej godzinie.

Pytania konkursowe zostaną przesłane 4 maja 2021 r. drogą elektroniczną.


Przewodniczący Komisji Konkursu Biblijnego

Beata Girzyńska

Pielgrzymka do Portugalii

27 kwiecień 2021

W zeszłym roku nie doszła do skutku pielgrzymka do Portugalii i Santiago de Compostela. W tym roku ją wznawiamy i mamy jeszcze 15 wolnych miejsc.

Termin: 3 - 10 lipca

Miejsca odwiedzane: Lisbona, Fatima, Valinhos, Porto, Santiago de Compostela (Hiszpania)

Koszt: 3190 zł + 90 euro (koszt dojazdu na lotnisko jest zależny od liczby chętnych)

Zapisy: ks. Mariusz Wojnowski (508 777 082)

program i szczegóły

zdjęcie ze strony https://www.niedziela.pl/artykul/61234/Fatima-sanktuarium-chce-przyciagnac

Nowe podręczniki 2021/2020

24 kwiecień 2021

Wydawnictwa, z których programów i podeczników korzystamy w naszej diecezji zaprezentowało kolejne nowe podeczniki na rok szkolny 2021/2022.

Wydawnictwo Jedność

Wydawnictwo Święty Wojciech

Przypomina się, że z nowych podręczników Wydawnictwa WAM nie korzystamy. 

Bezpłatne podręczniki multimedialne

24 kwiecień 2021

Wydawnictwo Jedność oferuje bezpłatny podręcznik dla katechetów uczących wklasie 1 SP. Warunkiem jest należenie do Strefy Katechety.

więcej informacji

Webinar i ankieta

22 kwiecień 2021

Dyrektor Wydziału Katechetycznego w Warszawie zwrócił się z prośbą o wypełnienie ankiety zawierającej pytania dotyczące pracy katechety oraz potrzebnych w codziennej pracy pomocy. Organizatorzy pragną poznać opinię, aby móc przygotowywać materiały najbardziej przydatne w pracy z uczniami.

W prezencie za wypełnienie ankiety, na jej końcu, jest link do dwóch webinarów zatytułowanych "Myślenie wizualne dla katechetów", poprowadzonych przez Panią Gabrielę Borowczyk, trenera, facylitatora graficznego. Webinary są doskonałą praktyczną pomocą do wykorzystania w codziennej pracy z uczniami, również w systemie pracy on-line. Razem z filmami zamieszczamy pliki pdf do pobrania i wykorzystania, które stanowią uzupełnienie do materiału filmowego.

https://www.profitest.pl/s/40035/Njl2qyBw
 

Zaświadczenia dla absolwentów

15 kwiecień 2021

Przypominam, że w naszej diecezji uczniowie, którzy ukończyli szkołę ponadpodstawową i uczestniczyli w ostatniej klasie w katechezie szkolnej powinni otrzymać od katechety „Zaświadczenie o ukończeniu w ramach katechezy szkolnej przygotowania bliższego do małżeństwa i życia w rodzinie”, zgodnie z załączonym wzorem.

Wykaz nazwisk uczniów, którzy otrzymali w/w zaświadczenie należy przekazać do parafii, na terenie której znajduje się szkoła ponadpodstawowa.

W obecnym roku, kiedy nauka odbywa się w trybie zdalnym, proponuję, aby te zaświadczenia pozostawić w szkole.

zaświadczenie

szczegółowe informacje

"Kuźnia Liderów Regionu"

17 marzec 2021

"Kuźnia Liderów Regionu" to sposobność do rozwijania własnej kreatywności, poprzez m.in. warsztaty retoryczne, erystyczne, medialne, samorządowe, uczenie reguł autoprezentacji, motywowania, twórczego myślenia.

Program "Kuźni" skierowany jest do uczniów szkół  ponadpodstawowych z terenu Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Podczas  jego trwania będą mogli uczestniczyć w szkoleniach, warsztatach i  wykładach pod okiem specjalistów z różnych dziedzin, reprezentujących różne ośrodki akademickie i instytucje. Program ten przeznaczony jest dla uczniów, którzy chcą rozwijać swoje kompetencje, poznać  specyfikę pracy w organizacjach pozarządowych, a także chcieliby w przyszłości pracować na rzecz Regionu. Nad rozwojem uczestników programu czuwać będą wykwalifikowani trenerzy, specjaliści oraz doświadczeni mentorzy.

Uczestnicy programu będą brali udział w comiesięcznych zjazdach  (kwiecień-czerwiec), szkole letniej (lipiec) oraz projekcie społecznym  (sierpień).

więcej informacji

Polecamy: