Miesięcznik "Staś"

26 październik 2020

Wydawnictwo św. Stanisława BM z Krakowa przygotowało pierwszy numer miesięcznika dla najmłodszych „Staś".

Jest on przeznaczony dla dzieci przedszkolnych i wszesnoszkolnych (wiek od 3 do 9 lat).  W atrakcyjnej formie graficznej na 52 stronach znalazły się różnorodne tematy, wśród nich m.in.: niedzielne Ewangelie, temat wiodący (w październiku różaniec, Anioł Stróż, św. Jan Paweł II, w listopadzie święto Wszystkich Świętych i Święto Niepodległości), rubryki „Poznajemy Biblię", „Nasi patronowie", „Pamiętnik Stasia" (pisany przez cenioną i znaną wśród dzieci p. Ewę Stadtmüller), a ponadto: gry planszowe, zgadywanki, komiksy, gotowanie z s. Anastazją, konkursy z nagrodami, kącik przyrodniczy i historyczny. „Staś" ma wychowywać, uczyć i bawić najmłodszych.

listopadowy numer "Stasia"

Materiały do nauki zdalnej

26 październik 2020

Wydawnictwa zamieściły materiały do nauki zdalnej. Więcej na ich stronach.
Święty Wojciech
Jedność

Forum Wychowawców - przesunięte

21 październik 2020

Szanowni Państwo

Z uwagi na obostrzenia epidemiologiczne oraz włączeniem Torunia do strefy czerwonej IV Forum Wychowawców, które zostało zaplanowane na czwartek 22 października zostaje odwołane i przeniesione na pierwszą połowę 2021 roku.

ks. Mariusz Wojnowski

Różaniec do Granic Nieba

14 październik 2020

Od "Różańca do Granic" minęły trzy lata. Nieustannie dziękujemy Bogu Ojcu za tamto wydarzenie, wierzymy też, że przyniosło i wciąż przynosi dobre owoce.
Z wielką radością pragniemy zaprosić do udziału w drugiej edycja Różańca do Granic, tym razem pod nazwą - Różaniec do Granic Nieba.

Odbędzie się ona w oktawie Uroczystości Wszystkich Świętych, w dniach 1-8 listopada 2020 roku.

Do wspólnej modlitwy o wybaczenie nienarodzonych i włączenie ich do rodzin pragniemy zaprosić cały Kościół Polski. W obliczu kryzysu, szerzącej się epidemii oraz wobec niepewności, jaka może gościć w sercach wielu ludzi, wzywamy, by podnieść głowy ku Niebu, prosić o Miłosierdzie i łaskę wiary. Różaniec do Granic Nieba ma leczyć rany, oddalać lęk i służyć pojednaniu.

Całe wydarzenie chcemy przeżywać w duchu miłości do Kościoła oraz posłuszeństwa Ojcu Świętemu i Jego Pasterzom.
strona organizatorów

List na dzień nauczyciela

13 październik 2020

Prezentujemy Słowo Komisji Wychowania Katolickiego KEP do Katechetów z okazji Dnia Edukacji Narodowej oraz 30. rocznicy powrotu nauczania religii do polskiej szkoły.

"Drodzy Katecheci! Jesteście wielkim darem dla Kościoła! Dzięki Waszej posłudze Ewangelia może być głoszona wielu młodym ludziom. Jesteście potrzebnym znakiem i głosem Kościoła w szkole i w parafii"  -  fragment listu.

pełny tekst

I Konkurs Artystyczny "Ślady nadziei"

13 październik 2020

Laboratorium św. Jana Pawła II działające przy Wydziale Teologicznym  UMK w Toruniu, Wydział Teologiczny UMK oraz Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego zapraszają do udziału w ogólnopolskim I Konkursie Artystycznym "Ślady nadziei". Konkurs przeznaczony jest  dla pięciu kategorii wiekowych:

I kategoria - przedszkola i klasy 0-3
II kategoria - klasy 4-6
III kategoria - klasy 7-8
IV kategoria - klasy szkoły ponadpodstawowej
V kategoria - rodziny

Najmłodsi mają wykonać pracę plastyczną, starsi przedstawić wybrany utwór Karola Wojtyły w dowolnej formie teatralnej, a rodziny wykonać piosenkę "Nie zastąpi Ciebie nikt". Szczegóły konkursu dostępne są w regulaminie.

Nowy numer "Siewcy"

30 wrzesień 2020

Informujemy, że u księży proboszczów jest do odbioru nowy 47 numer biuletynu katechetycznego Siewca.

Zapraszamy do lektury  :)

Diecezjalny Konkurs Biblijny 2020/2021 - lista szkół

30 wrzesień 2020

Prosimy o sprawdzenie, czy zgłaszane przez Państwa szkoły do konkursu biblijnego są wpisane na listę.

lista szkół

Teksty modlitw

8 wrzesień 2020

Konferencja Episkopatu Polski ujednoliciła teksty modlitw i litanii.

Podczas konferencji Episkopatu Polski w sierpniu 2020 roku ujednolicono teksty integralne modlitw w języku polskim, w tym Litanii loretańskiej.

pełny tekst

Nowe Dyrektorium o katechizacji

6 wrzesień 2020

23 marca 2020 roku Ojciec Święty Franciszek zatwierdził nowe Dyrektorium o katechizacji. Stanowi ono kolejny etap dynamicznej odnowy, jaka dokonuje się w katechezie. Dzięki studiom prowadzonym nad katechezą i stałemu zaangażowaniu wielu Konferencji Episkopatów udało się osiągnąć efekty o wielkim znaczeniu dla życia Kościoła i procesu dojrzewania ludzi w wierze. Wszystkie one wymagają nowego usystematyzowania.

strona wydawcy