Pielgrzymka do Grecji

18 styczeń 2024

Pielgrzymka do Grecji śladami św. Pawła.

Zapraszam na pielgrzymkę do Grecji śladami św. Pawła. W programie m.in. Ateny, Korynt, Kanał Koryncki, Filippi, Saloniki, Delfy, Meteory, Kavala, Veria i Wergina.

koszt 4499 zł i 220 euro

termin 4 - 11 lipca 2024

zapisy i informacje ks. Mariusz Wojnowski – tel. 508 777 082

program pielgrzymki

Artykuł o lekcjach religii

14 grudzień 2023

Na stronie ekai.pl zamieszczono artykuł pt. Lekcje religii w szkole – prawo wszystkich wyznań, w ktorym wyjaśniono że każdy kościól i związek wyznaniowy zarejestrowany w Polsce ma prawo na nauczania religii, a jej finansowanie nie jest dotacją, ale prawem rodziców.

zachęcamy do lektury
link

Wydawnictwo św. Wojciecha

27 wrzesień 2023

Zapraszamy do zapoznania się z materiałami, które przygotowało Wydawnictwo Świętego Wojciecha oraz Strefa Katechety.

Pierwsza w Polsce aplikacja mobilna Strefa Katechety do bezpłatnego pobrania

Niezbędnik KATECHETY

Można tam otrzymać: pomoce okołopodręcznikowe, interaktywne poradniki metodyczne, filmy, prezentacje, PSO, Plany wynikowe, rozkłady materiałów.

Wszystkie nasze rozkłady dostępne są w e-dziennikach: Librus, Vulcan oraz mobiDziennik

Zapraszamy na bezpłatne webinaria www.strefakatechety.pl

Misjomat

27 wrzesień 2023

Papieskie Dzieło św. Piotra Apostoła pomaga w kształceniu i formacji seminarzystów oraz kandydatów do życia zakonnego w krajach misyjnych, przygotowaniu kadry zajmującej się formacją seminarzystów, budowaniu i wyposażaniu seminariów oraz domów formacyjnych na misjach.

Na stronie www.misjomat.org ruszyły zbiórki na trzy seminaria duchowne (na Madagaskarze, w Peru i w Indiach), wspierane przez PDPA w Polsce.

Polecamy te sprawy.

Szkolenia NATAN

27 wrzesień 2023

Centrum Doskonalenia Nauczycieli NATAN zaprasza do skorzystania z różnego rodzaju szkoleń.

więcej informacji na stronie

Przewodnik bioetyczny dla młodych

21 wrzesień 2023

Zespół Interdyscyplinarnej Akademii Bioetyki (www.akademiabioetyki.pl) opracował „Przewodnik bioetyczny dla młodych". Stanowi on zbiór odpowiedzi na szereg aktualnych pytań dotyczących podstaw bioetyki i ludzkiego życia. Publikacja powstała dzięki pracy wielu ekspertów z dziedziny bioetyki, prawa oraz biomedycyny. Jest to kompendium wiedzy przedstawione w bardzo przystępny sposób, po które chętnie sięgną zarówno uczniowie szkół średnich, uczniowie ostatnich klas szkoły podstawowej, jak i nauczyciele i katecheci.

Patronat honorowy nad projektem objął Minister Edukacji i Nauki.

Pozycja ta została dofinansowana z budżetu państwa w ramach programu Społeczna Odpowiedzialność Nauki i można ją otrzymać bezpłatnie.

Zainteresowanych otrzymanie bezpłatnego dostępu do poradnika i konta na platformie Akademii Bioetyki prosimy o maila na adres wydziału w-katechetyczny@diecezja.torun.pl

Katechizm bł. Bojanowskiego

29 sierpień 2023

Na prośbę sióstr służebniczek udostępniamy katechizm bł. Edmunda Bojanowskiego, który powstał na bazie jego wypowiedzi.

Katechizm składa się z 4 części i odpowiada na pytania:

W co wierzy Kościół?
Jak celebruje swoją wiarę?
Jak żyć według wiary Kościoła?
Jak się modlić w wierze Kościoła

Może on być inspiracją do pracy katechetycznej i duszpasterskiej.

Katechizm jest ZA DARMO

Sprawozdanie katechetyczne 2023/2024

29 sierpień 2023

Katecheci, którzy nie dostarczyli na spotkanie rejonowe sprawozdań katechetycznych z obecnego roku szkolnego, są proszeni o przesłanie.

formularz TUTAJ

Zdrapka Komunijna

29 sierpień 2023

Pragniemy podzielić się z Wami nowym pomysłem, jakim jest "Zdrapka Komunijna" dedykowana dzieciom przygotowującym się do Pierwszej Komunii Świętej.

"Zdrapka Komunijna" to plansza zawierająca zadania podzielone na dwa okresy. Pierwszy to czas przygotowania do spotkania z Panem Jezusem w Komunii Świętej, który zawiera 15 zadań i drugi okres obejmujący dzień samej uroczystości oraz czas bezpośrednio po niej, obejmujący 6 zadań. Wszystkie zadania ukryte są pod zdrapkami, które dzieci stopniowo odkrywają i realizują. Niektóre z nich mogą wykonać samodzielnie, natomiast inne pozwalają zaangażować się również najbliższym, tak aby czas przygotowań i Pierwszej Komunii Świętej był wyjątkowy dla całej rodziny.

Zdrapka posiada pozytywną opinię Wydziału Katechetycznego.

więcej informacji na stronie https://zdrapkakomunijna.pl/

Obowiązek poinformowania

14 czerwiec 2023

Katechetów, którzy w najbliższym czasie przechodzą na emerytutrę lub na urlop dla poratowania zdrowia, prosimy o przekazanie tej informacji proboszczowi parafii oraz do Wydziału Katechetycznego.