Konkursy

Diecezjalny Konkurs Różańcowy

Zapraszamy do wzięcia udziału w Diecezjalnym Konkursie Różańcowym "ŚLADAMI MARYI". Jest on skierowany do przedszkolaków i uczniów klas I-III.
Organizatorem konkursu jest Niepubliczne Katolickie Przedszkole „Domek na Skale” w Toruniu i Szkoła Podstawowa nr 32 w Toruniu.

Patronat honorowy:
Bp Wiesław Śmigiel, Biskup Diecezji Toruńskiej
Parafa pw. bł. Marii Karłowskiej w Toruniu,
Parafia pw. św. Antoniego w Toruniu,
Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej Toruńskiej

Konkurs jest rozgrywany w dwóch kategoriach tematycznych: własnoręcznie wykonany różaniec i własnoręcznie wykonana wybrana tajemnica różańcowa.

regulamin, zapisy i inne informacje tutaj

plakat
 

Diecezjalny Konkurs Biblijny "Czytam Pismo Święte"

Szkoła Podstawowa Towarzystwa Salezjańskiego im. św. Dominika Savio w Toruniu oraz Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej Toruńskiej organizują Diecezjalny Konkurs Biblijny "Czytam Pismo Święte". W tym roku temat konkursu brzmi: Nowy Testament –Ewangelia według św. Mateusza. Jest on skierowany do uczniów klas 4-8 szkół podstawowych z Diecezji Toruńskiej.

Patronat honorowy objął bp Wiesław Śmigiel, Marek Gralik (Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty), Piotr Całbecki (Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego) oraz ks. Tadeusz Itrych SDB (Inspektor Towarzystwa Salezjańskiego Inspektorii pw. św. Wojciecha z siedzibą w Pile).

Zgłoszenia do Wydziału Katechetycznego kierować drogą mailową

Ogólnopolska Franciszkańska Olimpiada Wiedzy o św. Maksymilianie Kolbe

W roku szkolnym 2023/2024 po raz osiemnasty organizowana jest Ogólnopolska Franciszkańska Olimpiada Wiedzy o św. Maksymilianie. Już od wielu lat Olimpiada jest pod patronatem honorowy Ministra Edukacji i Nauki, a także od tego roku cieszymy się patronatem Komisji Wychowania Katolickiego przy Konferencji Episkopatu Polski.

Olimpiada jest jedną z form przybliżenia dzieciom i młodzieży charyzmatycznego Świętego, męczennika z Auschwitz, założyciela klasztoru-wydawnictwa, misjonarza, osoby godnej naśladowania.
Poprzez Olimpiadę uczestnicy mogą zapoznać się z życiem Świętego, poznając Go jako kapłana, misjonarza, założyciela klasztoru w Niepokalanowie, wydawcy „Rycerza   Niepokalanej",   czy   też   świetnego   naukowca   –   doskonałego   matematyka, przedsiębiorcy. Osoby o niezwykłej sile ducha, która całe swoje życie zawierzyła Matce Bożej.

Celem Olimpiady jest zachęcenie jej uczestników do życia na wzór św. Maksymiliana oraz rozbudzenie pragnienia poznania Pisma Świętego.
Olimpiada organizowana jest na czterech poziomach edukacyjnych:
  • konkurs plastyczny dla przedszkoli i „zerówek";
  • konkurs plastyczny dla uczniów szkół podstawowych (klasy I-V);
  • konkurs wiedzy o św. Maksymilianie dla uczniów szkół podstawowych (klasy VI-VIII);
  • konkurs wiedzy o św. Maksymilianie dla uczniów szkół ponadpodstawowych.

W konkursie plastycznym zadaniem uczniów jest zilustrowanie wybranego przez Organizatorów wydarzenia z życia św. Maksymiliana, natomiast w konkursie wiedzy uczniowie muszą przyswoić sobie życiorys św. Maksymiliana na podstawie wyznaczonej lektury oraz zapoznać się z podaną księgą Pisma Świętego. Uczestnicy Olimpiady, oprócz cennej wiedzy i inspiracji, mogą wygrać także cenne nagrody (w przypadku konkursu wiedzy jest to wysokiej klasy sprzęt elektroniczny oraz indeksy na studia).Zgłoszenia uczestnictwa w Olimpiadzie dokonuje katecheta lub inny nauczyciel z danej szkoły na początku roku szkolnego. Regulamin Olimpiady, formularz zgłoszeniowy oraz szczegółowe informacje dostępne są na stronie.

Więcej informacji i zapisy na stronie organizatora olimpiada.franciszkanie-warszawa.pl

XXVIII Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej

Zakres tematyczny XXVIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej organizowanego przez Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” będzie obejmował Księgę Sędziów oraz Dzieje Apostolskie wraz z wprowadzeniami, przypisami i komentarzami oraz słownikiem pojęć.

Lektura Księga Sędziów i Dziejów Apostolskich pozwoli młodym ludziom odkrywać wartość wspólnoty, która swoją witalność i dynamizm czerpie z mocy Boga. Sędziowie jako wybawcy ludu Izraela są zapowiedzią Jezusa Chrystusa, który jako Zbawiciel ludzkości w mocy Ducha Świętego prowadzi wspólnotę Kościoła po ścieżkach prawdy, świętości i miłości.

Tekstem źródłowym Konkursu jest Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu – najnowszy przekład z języków oryginalnych z komentarzem (Edycja Świętego Pawła, 2011).

Organizatorem Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej, zwanego dalej Konkursem, jest Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” i jest skierowany do uczniów szkół ponadpodstawowych.

Więcej informacji, regulamin i zapisy konkursu na stronie organizatora www.okwb.pl

XXXIV Olimpiada Teologii Katolickiej – Radom 2024

Temat: Zasady społeczne w nauczaniu Kościoła

Terminarz konkursu:
etap szkolny – 15 listopada 2023 r., godz. 11.00
etap diecezjalny – 10 stycznia 2024 r., godz. 11.00
etap ogólnopolski – 4 – 6 kwietnia 2024 r. w Radom

Więcej informacji i literatura www.otk.pl

Zgłoszenia szkół na konkurs należy przesyłać na maila Wydziału Katechetycznego.

Polecamy: