Dekanalne dni skupienia

23 luty 2024

Publikujemy terminarz dni skupienia dla dekanatów: bierzgłowski, chełmiński, grudziądzki I i II, lidzbarski, lubawski, nowomiejski i unisławski.

plan

Diecezjalny Konkurs Biblijny - etap rejonowy

1 luty 2024

Informujemy, że wyniki z Diecezjalnego Konkursu Biblijnego "Czytam Pismo Święte" zostaną ogloszone po 28 lutego.

Konkurs "Ekologia św. Jana Pawła II"

24 styczeń 2024

Katechetów ze szkół specjalnych zapraszamy do udziału w konkursie "Ekologia św. Jana Pawła II", którego organizatorem jest Kujawsko - Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Toruniu.

Patronat nad wydarzeniem sprawuje Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej Toruńskiej.

więcej informacji na stronie o konkursach

Katechezy o Ulmach

23 styczeń 2024

Zachęcamy do korzystania z przygotowanych konspektów na lekcje religii dotyczących błogoslawionej rodziny Ulmów. Warto z nich korzystać zwłaszcza w kontekście peregrynacji ich relikwii w naszej diecezji, która odbędzie się w dniach 17 - 24 lutego.

strona o Ulmach

katechezy o Ulmach

Pielgrzymka do Grecji

18 styczeń 2024

Pielgrzymka do Grecji śladami św. Pawła.

Zapraszam na pielgrzymkę do Grecji śladami św. Pawła. W programie m.in. Ateny, Korynt, Kanał Koryncki, Filippi, Saloniki, Delfy, Meteory, Kavala, Veria i Wergina.

koszt 4499 zł i 220 euro

termin 4 - 11 lipca 2024

zapisy i informacje ks. Mariusz Wojnowski – tel. 508 777 082

program pielgrzymki

Drzwi otwarte na Teologii

2 styczeń 2024

Zachęcamy Was do zabrania uczniów na drzwi otwarte na Wydział Teologiczny UMK. Warto im pokazać inny rodzaj nauki.

W ramach „Drzwi Otwartych” proponowany jest szereg zajęć o tematyce teologicznej, familiologicznej (dotyczących rodziny), społecznej i psychologicznej. Katecheci, którzy chcą przyjść z młodzieżą są proszeni o zgłaszanie się na poszczególne zajęcia drogą mailową, w tytule podając: „ZGŁOSZENIE – Dni Otwarte”, na adres email: teologia@umk.pl , w celu ustalenia konkretnego dnia i godziny zajęć (najpóźniej do 29.02.2024).

Pierwszy termin „Dnia Otwartego Wydziału Teologicznego” pokrywa się z „Dniem Otwartym Uniwersytetu”. Wszystkie wydziały Uczelni zaprezentują swoją ofertę kształcenia.

W programie m.in. wykłady do wyboru, warsztaty i quiz. Pokażmy im teologię.

więcej szczegółów i dokładny program tutaj

Artykuł o lekcjach religii

14 grudzień 2023

Na stronie ekai.pl zamieszczono artykuł pt. Lekcje religii w szkole – prawo wszystkich wyznań, w ktorym wyjaśniono że każdy kościól i związek wyznaniowy zarejestrowany w Polsce ma prawo na nauczania religii, a jej finansowanie nie jest dotacją, ale prawem rodziców.

zachęcamy do lektury
link

Konkurs Jasełek

14 grudzień 2023

W imieniu organizatorów zapraszamy do udziału w konkursie jasełek dla uczniów szkół podstawowych. Odbędzie się on 26 stycznia 2024 r. w Centrum Dialogu przy WSD w Toruniu. Szczegóły konkursu w załączonym regulaminie.

regulamin

Wydawnictwo św. Wojciecha

27 wrzesień 2023

Zapraszamy do zapoznania się z materiałami, które przygotowało Wydawnictwo Świętego Wojciecha oraz Strefa Katechety.

Pierwsza w Polsce aplikacja mobilna Strefa Katechety do bezpłatnego pobrania

Niezbędnik KATECHETY

Można tam otrzymać: pomoce okołopodręcznikowe, interaktywne poradniki metodyczne, filmy, prezentacje, PSO, Plany wynikowe, rozkłady materiałów.

Wszystkie nasze rozkłady dostępne są w e-dziennikach: Librus, Vulcan oraz mobiDziennik

Zapraszamy na bezpłatne webinaria www.strefakatechety.pl

Misjomat

27 wrzesień 2023

Papieskie Dzieło św. Piotra Apostoła pomaga w kształceniu i formacji seminarzystów oraz kandydatów do życia zakonnego w krajach misyjnych, przygotowaniu kadry zajmującej się formacją seminarzystów, budowaniu i wyposażaniu seminariów oraz domów formacyjnych na misjach.

Na stronie www.misjomat.org ruszyły zbiórki na trzy seminaria duchowne (na Madagaskarze, w Peru i w Indiach), wspierane przez PDPA w Polsce.

Polecamy te sprawy.